Socijalna politika i zdravstvo

Akcije dobrih dijela su bitan smisao rotarijanstva, pa tako i u aktivnostima našeg kluba. Kod svih članova prijatelja vrlo je izražen osjećaj empatije prema onima kojima je potrebna pomoć, iz čega proizlazi i odgovornost da se potrebna dobra djela i ostvare. Toga, nažalost, nikada dovoljno, ali tom slapu dobrote ipak smo i mi dodali poneku kap. Dobrim djelima ne treba se hvaliti, da se ne bi pogrešno iščitavala namjera dobročinitelja. No katkad ih ipak treba navoditi, kako bi bili poticaj drugima za njihova dobra djela. Koji put dobročinstva su se očitovala u novcu, a katkad u materijalnim dobrima. Ipak najvrjednije od svega je darivanje sebe samoga, tvoju empatiju prema potrebnima, angažman i trud za neko potrebno dobro i sve vrijeme koje si utrošio da bi se to dobro ostvarilo. To nije moguće materijalno odvagati, ali katkad teži više od tvarno mjerljivog. U tome su gotovo svi članovi kluba pokazali vlastiti manji ili veći senzibilitet. Zato ovaj Spomenar ne ističe aktere dobrih djela koja su učinili članovi našeg kluba, već sve nas kao jedinku. No u kolektivnoj memoriji sve se pamti. Ipak, negdje su nositelji svih dobrih djela i zapisani, pa kome je do toga da ih traži naći će ih.

Potres u Petrinji

Potres u Petrinji Kako bi pomogli saniranju posljedica potresa u Petrinji, Sisku, Glini i okolnima selima, koji se dogodio na

„Zajedno za najmlađe“

„Zajedno za najmlađe“ Za humanitarnu akciju „Zajedno za najmlađe“ organizirali smo tri zasebna plodonosna događanja. Prvi je bio koncert naziva

Centar za autizam

Centar za autizam Premda je „Centar za autizam Split“ odavno izazivao pozornost nekih članova, klub je tek 2012. godine proveo

Centar Samaritanac

Centar Samaritanac Centar Samaritanac, prvotnoga naziva Zavod za rehabilitaciju, je specijalizirana ustanova osnovana za pružanje usluga skrbi izvan vlastite obitelji

Više »

Akcije u kulturi i obrazovanju

Likovna djela

Likovna djela Kad se sabere sve na što smo se oslanjali u ostvarenju naših humanitarnih ciljeva, vidljivo je kako je

Dobrotvorni koncerti

Dobrotvorni koncerti Humanitarni koncerti su nam više puta bili način za ostvarenje dobrotvornih ciljeva. Počeli smo spomenutim koncertom maestra Lovre

Stipendija Akademik Kruno Prijatelj

Stipendija Akademik Kruno Prijatelj Povodom obilježavanja 10. obljetnice smrti počasnog člana RC Split akademika Krune Prijatelja, u rotarijanskoj godini 2008./2009.