High Flow Oxygen (HFO) uređaj

Vrijeme pandemije COVID-19 od ožujka 2000. godine pa nadalje, ograničilo nam je slobodu kretanja i aktivnosti, a istodobno povećalo empatiju za oboljele i trud medicinara koji se njima u otežanim uvjetima bave. U tim okolnostima, RC Split je u suradnji s Medicinskim fakultetom osigurao četiri High Flow Oxygen (HFO) uređaja KBC-u Split, od čega su po jednog financirali Medicinski fakultet i naš član Davor Slišković vlastitim sredstvima, a dva RC Split zahvaljujući donacijama Klubu Auto kuće „Vrdoljak“ i „Strabaga d.d za građevinske poslove“. Dijelom iz sredstava doniranih Klubu, a dijelom vlastitim sredstvima, Klub je financirao i nabavku dva monitora za nadzor vitalnih funkcija koji su istom prilikom donirani KBC-u Split.  HFO uređaji mnogim bolesnicima odgađa ili u potpunosti otklanja potrebu liječenja na respiratoru. Ukupna vrijednost donacije iznosila je oko 210 tisuća kuna, a uručena je 18.12.2020. godine. Istodobno Davor Slišković je svojom donacijom pomogao borbi s korona virusom i u šibenskoj bolnici, u skladu s njihovim izborom uređaja.