Likovna djela

Kad se sabere sve na što smo se oslanjali u ostvarenju naših humanitarnih ciljeva, vidljivo je kako je djelovanje našeg kluba značajno prisutno i na polju likovnosti. U samom klubu imali smo oslonac na donacijama Matka Trebotića slikama raznih tehnika i grafikama. Svoje slike i grafike darivali su nam i mnogi drugi umjetnici velikog i dobrog srca. S rizikom da ćemo možda nekoga zaboraviti, spomenut ćemo s pouzdanjem slikare: Ivan Antolčić, Josip Biffel, Boris Bučan, Toni Franović, Vasilije Jordan, Zlatko Keser, Ivan Kožarić, Antun Mateš, Stipe Nobilo, Izvor Oreb, Rudolf Sablić, Đuro Seder, Josip Trostman, Marija Ujević-Galetović, Munir Vejzović i Mladen Veža.

Skulpture u našim akcijama nose autorstvo Kažimira Hraste, Lovre Jakšića, Ivana Meštrovića (i sam nekad Rotarijanac) Dijane Ive Sesartić, Frane Šituma i Joze Vrdoljaka.